Lucie Šavlíková

bez-fotky

Lucie Šavlíková (nar. 1970)

Překladatelka, editorka.

 

Předsedkyně organizačního výboru Zlaté stuhy, výroční ceny, která je již více než dvacet let udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Součástí je bohatý doprovodný program, např. putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení.

Překládá z angličtiny, francouzštiny, slovenštiny.

Z francouzského originálu přeložila např. průvodce světem módy pro mládež Lookbook (2017), dětskou encyklopedii Kdo co dělá? (2016) či román pro ženy Bože, první vráska (2015).

Z angličtiny příběh pro děti Ztřeštěný dům na stromě (2017) o nejzábavnějším a nejskvělejším domě na světě, a ještě k tomu s 13 patry, humoristický román pro ženy Jsem single a pomstím se (2014) či rádce S Madame Chic na úrovni aneb Jak být elegantní každý den (2015).

Ze slovenštiny přeložila dětskou knihu Nela a růžová velryba (2017) s půvabnými ilustracemi Andrey Tachezy.

Z tvorby Miloše Kratochvíla sestavila knihu básniček a říkadel pro malé děti Pes nám spadla (2012).

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

středa 2. 5. 2018 9:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Jak přivést děti ke čtenářství?: Petr Eliáš (Nakladatelství Albatros), Lucie Šavlíková (Zlatá stuha, Euromedia Group). Panelová diskuze. O dětském čtenářství budou diskutovat Petr Eliáš, šéfredaktor nakladatelství Albatros a předsedkyně organizačního výboru Zlaté stuhy Lucie Šavlíková, šéfredaktorka dětské literatury nakladatelství Euromedia Group. Moderuje Saskia Mišová.
Zdarma.

>> přejít na program